ראשון, ספטמבר 24, 2023

 

פיתוח

נטבול ישראל פועל בהתמדה על מנת לפתח את המשחק ולשפר את רמתו ואת איכות השיפוט בו. הערכתנו הגדולה נתונה לנטבול אירופה ולפדרציית הנטבול הבינלאומית, שני גופים המסייעים לנטבול ישראל בדרכים רבות ומספקים תמיכה בכל רובדי הפעילויות שלנו.

במטרה לקדם את הספורט האהוב עלינו בישראל אנו פועלות בעיקר בתחומי האימון והשיפוט:

שיפוט

בנובמבר 2008, נטבול ישראל ארחה את מר גארי הולדן, שופט בינלאומי, שהעבירקורס במשך כמה ימים אינטנסיביים. שבע נציגות מנטבול ישראל השתתפו בקורס שכלל שישה מפגשים - שלושה מעשיים ושלושה תיאורטיים.

במהלך טורניר הנטבול של משחקי המכביה ה-18, שאירחנו בישראל, ארבע מתוך שבע המועמדות נבחנו על יכולותן בשיפוטעל ידי השופטים הבינלאומיים שכהנו במשחקים. אנו גאות לבשר כי כל ארבע הנשים עברו את המבחן בהצלחה.

תודה מיוחדת מגיעה לגב' שילה רדפאת' מאנגליה, שסייעה לנטבול ישראל באופן משמעותי בהכשרתן ובהסמכתן של שופטות.

בעונה 2013/2014, נטבול ישראל החליטה למקד את מאמציה בשיפוט  והגישה בקשה לקבל מענק מנטבול אירופה. כספי המענק שימשו לדמי שכירות אולם הספורט למפגשים שנערכו לשופטות מתלמדות בהובלתה של אחת מהשופטות המקומיות. בנוסף, הזמנו לביקור של 4 ימים את השופטת הבינלאומית גב' שרה ווטס בסוף מאי 2014. במהלך שהותה, שרה לימדה את החניכות וליוותה את השחקניות הצעירות באימונים השבועיים שלהן.

ביוני 2014, תוך השתתפות באסיפה הכללית השנתית של נטבול אירופה כאן בארץ, אלן אנדרסון (אחראי על שיפוט), אן אנדרסון (משגיחה מוסמכת) וארלין לירי (נציגה מנטבול סקוטלנד) בחנו (תאוריה, כושר ומעשי) את המעומדות שלנו.

אימון

בחודש יוני 2005, התקיים קורס אימון רמה 1 במסגרת האסיפה הכללית השנתית של נטבול אירופהבמלטה. שלוש נציגות ישראליות השתתפו בקורס זה יחד עם קבוצה של מאמנות נטבול מלטה. כל שלוש הישראליות עברו בהצלחה את הקורס.

בהמשך אותה השנה, ביקרה בישראל מאמנת אנגליה לשעבר, ליז ברומהד, כדי להעביר את קורס האימון רמה 2, בתמיכה של הפדרציה הבינלאומית ושל נטבול אירופה.

קורס אימון רמה 1 נוסף נערך בנובמבר 2009, כאשר נטבול ישראל ארחה את ג 'ואן יאנג, מנטבול אנגליה. ג'ואן היתה אחראית על מבחני הקבלה לנבחרת ישראל שהשתתפה בטורניר אירופאי שהתקיימה במלטה בשנת 2010. בזכות  הידע הנרחב של ג'ואן, הוענקו תעודות מאמן לשששחקניות נוספות.